Tel: +48 (71) 346 61 61
Kom: 602 654 524
biuro@majsterglass.pl

Balustrady szklane

Szukasz nowoczesnej balustrady na balkon? Nie masz pomysłu na niebanalne zaaranżowanie wewnętrznych schodów? A może chcesz na terenie firmy oddzielić ciąg pieszy, przy zachowaniu transparentności układu architektonicznego między poziomami? Potrzebujesz estetycznego, a jednocześnie bezpiecznego zabezpieczenia tarasu? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji, proponując szklane balustrady i barierki znajdujące się w Zakładu Szklarskiego Majster Glass.

Gdzie sprawdzą się balustrady wykonane ze szkła?

Najkrótsza i jedyna odpowiedź brzmi: wszędzie! Można je zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Wykonane z hartowanego szkła, wyjątkowo wytrzymałego mechanicznie, sprawdzają się znakomicie zarówno w obiektach handlowych czy usługowych, biurach, urzędach i budynkach użyteczności publicznej, jak też w prywatnych domach i mieszkaniach. Ich lekka i transparentna forma nie ogranicza przestrzeni, a nawet optycznie ją powiększa, a estetyka dodaje budynkom i pomieszczeniom klasy.

Czy rozwiązanie to jest bezpieczne?

Lekkość i transparentność szklanych balustrad często budzi obawy o ich wytrzymałość – strach ten jest zupełnie nieuzasadniony. Stosowane jako elementy zabezpieczające przy zmianie poziomów czy też chroniące przed wysokością, podlegają restrykcyjnym normom budowlanym. Są one wykonywane ze specjalnych gatunków szkła hartowanego, praktycznie niewrażliwego na uszkodzenia mechaniczne. Bez względu na to, czy są to jedynie szklane wypełnienia, czy też jest to szkło wolnostojące – zapewniają pełnię bezpieczeństwa osobom korzystającym z wszelkiego rodzaju schodów, tarasów czy balkonów.

Realizujemy każdy projekt

Firma Majster Glass realizuje każdy projekt obejmujący szklane balustrady. Oferujemy zarówno wykonanie balustrad, w których tafle szklane są wypełnieniem konstrukcji nośnej, jak i konstrukcji samonośnych, tak zwanego szkła wolnostojącego. W drugim wypadku szyba jest zamontowana do podłoża wzdłuż dolnej krawędzi, a jej zadaniem jest przenoszenie wszelkich obciążeń.

Tak jak w przypadku lustra z montażem, tak i tu, każdy projekt wykonujemy indywidualnie, na wymiar, zgodnie z życzeniami Klientów, stosownie do warunków architektonicznych i całości aranżacji pomieszczeń czy budynków. Zapewniamy możliwość wyboru koloru szkła, jak i przepuszczalności świetlnej. Zamawiający może również wybrać, czy zastosowane szkło ma stanowić gładka tafla, czy też o skomplikowanej fakturze powierzchni.

Zachęcamy do współpracy nie tylko Klientów z całego województwa dolnośląskiego, ale i pozostałych rejonów Polski.