Tel: +48 (71) 346 61 61
Kom: 602 654 524
biuro@majsterglass.pl

Zabudowy szklane. Ścianki działowe ze szkła

Zastanawiacie się Państwo nad organizacją przestrzeni w pomieszczeniach biurowych? A może nie wiecie, jak wydzielić w lofcie mniejsze pomieszczenie nie tracąc przy tym największego atutu loftu jakim jest przestrzeń? Na te i podobne pytania odpowiedzią są zabudowy i ścianki szklane oferowane przez Zakład Szklarski Majster Glass.

Zastosowanie zabudów i szklanych ścianek działowych

Ścianki i zabudowy szklane stosowane są najczęściej w pomieszczeniach w których zależy nam na podziale przestrzeni bez optycznego jej ograniczania i zachowaniu swobodnego przepływu światła i możliwości ogarnięcia wzrokiem całości. Takie konstrukcje ze szkła hartowanego doskonale sprawdzają się w biurach czy punktach usługowych przy wydzielaniu poszczególnych stanowisk pracy, w obiektach handlowych jako ścianki działowe oddzielające poszczególne stoiska, a także we wnętrzach domów i mieszkań. W tych ostatnich najbardziej odpowiednie są do stylu nowoczesnego, typu loft czy też minimalistycznego lecz i przy bardziej tradycyjnych aranżacjach znajdą zastosowanie. Przykładowo jako ściana oddzielająca kuchnię od części jadalnej czy też salonu. Kuchnia dalej pozostaje otwarta ale ma przy tym także zalety tradycyjnego rozwiązania.

Zabudowy szklane – materiał

Wszystkie zabudowy i ścianki oferowane przez firmę Majster Glass wykonane są ze szkła hartowanego o podwyższonej wytrzymałości. Jest to materiał wyjątkowo odporny na urazy mechaniczne i zupełnie bezpieczny. Nawet rozbita ścianka, co praktycznie nie zdarza się, rozsypuje się na drobne elementy o nieostrych krawędziach nie wyrządzające nikomu szkody. Ścianki można zamówić w różnych kolorach i odcieniach a także o różnym stopniu przejrzystości.

Zalety szklanych zabudów i ścianek działowych

Niewątpliwą zaletą zabudów ze szkła jest pełna dowolność, jaką posiadamy organizując przy ich użyciu przestrzeń. Wszystkie prace realizowane są na wymiar, według indywidualnych projektów. Dowolność kształtów ścianek w połączeniu z łatwością montażu pozwala na zrealizowanie każdej koncepcji aranżacyjnej. Ten efekt zwiększa jeszcze kolorystyczna różnorodność możliwego do zastosowania szkła a także możliwość wyboru stopnia jego przenikalności świetlnej. W parze z łatwością montażu idzie łatwość demontażu czy reorganizacji układu ścianek. Same ścianki i zabudowy są trwałe i wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia to używane do ich tworzenia wysokiej jakości szkło hartowane.
Wielkim atutem, poza funkcjonalnością i trwałością jest sama prezencja szklanych ścianek działowych. Przestrzeń kształtowana przy ich wykorzystaniu jest nie tylko efektywna ale i wysoce efektowna.