Tel: +48 (71) 346 61 61
Kom: 602 654 524
biuro@majsterglass.pl

Daszki szklane. Zadaszenia ze szkła hartowanego

Jaką koncepcję wybrać przy projektowaniu zadaszenia nad wejście czy balkon tak, by daszek nie kolidował ze stylem budynku? Czy podobne pytanie, ale dotyczące osłony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi ciągów pieszych biegnących wokół budynków. Istnieje wiele zdecydowanie lepszych i oczywiście także niemało wyraźnie gorszych rozwiązań takich problemów. Do tych pierwszych zdecydowanie należą daszki i zadaszenia ze szkła hartowanego oferowane przez Zakład Szklarski Majster Glass.

Daszki i zadaszenia szklane we współczesnej architekturze

Konstrukcje szklane w przypadku daszków i zadaszeń to rozwiązanie powszechnie już stosowane przez architektów przy projektowaniu nowych budynków. Także w przypadku konieczności zastosowania zadaszeń w istniejących już budynkach coraz częściej wybierane są konstrukcje ze szkła. Szklane daszki spotykamy powszechnie, zarówno w centrach usługowo-handlowych, budynkach użyteczności publicznej, siedzibach firm jak i w domach i mieszkaniach prywatnych.

Zalety daszków i zadaszeń szklanych

Największą zaletą daszków ze szkła jest uniwersalność ich stosowania. Rozumiemy to w dwojaki sposób. Po pierwsze to dopasowanie do stylu architektonicznego budynku. Daszki o konstrukcji samonośnej, dzięki swej transparentności i optycznej lekkości, sprawdzą się praktycznie w przypadku każdego budynku nie kolidując zarówno ze stylem nowoczesnym jak i doskonale wkomponowując się w bardziej tradycyjną architekturę. Z kolei w przypadku daszków i zadaszeń w których szkło pełni rolę wypełnienia, odpowiedni wybór podpór nośnych zapewni pełną zgodność z całością a nawet podkreśli zamierzony przez architekta efekt.
Uniwersalność tego typu zadaszeń to także fakt, że możemy je montować na wszelkich typach elewacji czy też dowolnych, istniejących już konstrukcjach, bez względu na to czy to konstrukcje betonowe, stalowe czy też wykonane z drewna. Zapewnia to różnorodność możliwych do zastosowania technik mocowania.
Oczywiście zaletą szklanych zadaszeń są także ich nieprzeciętne walory estetyczne. Daszki szklane są urozmaiceniem i dekoracją budynku, podkreślają a nawet poprawiają jego stylistykę.

Daszki i zadaszenia ze szkła w ofercie Zakładu Szklarskiego Majster Glass

Zakład Szklarski podejmuje się wszelkich prac związanych z wyprodukowaniem i montażem szklanych daszków i zadaszeń. Wszystkie tego rodzaju zadaszenia wykonywane są według indywidualnych projektów odpowiednich do rodzaju i stylistyki budynku. Firma Majster Glass nie tylko realizuje projekty klientów ale także doradza przy ich powstawaniu. Jest to istotne ze względu na wieloletnie doświadczenie firmy w tworzeniu tego rodzaju konstrukcji. Specjaliści z Majster Glass nie tylko podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania ale także zapewnią zgodność planowanej konstrukcji z przepisami budowlanymi.
Wszystkie daszki i zadaszenia wykonywane są z laminowanego szkła hartowanego, całkowicie odpornego na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Klient może wybierać nie tylko kształt ale także kolor i stopień przejrzystości stosowanego szkła. Również wybór koncepcji, czy ma to być konstrukcja samonośna czy też wypełnienie pozostawiana jest klientowi.