Czym charakteryzują się lustra weneckie?
- Szczegóły
Lustro weneckie odbija większą ilość światła, niż przepuszcza, dlatego jedna strona jest zupełnie niewidoczna. Patrząc w lustro weneckie, zobaczymy swoje odbicie i nie dostrzeżmy osoby, która stoi za nim. Z kolei osoba znajdująca się za szybą ma możliwość obserwowania tego, co dzieje się z drugiej strony. Działanie lustra może spotęgować odpowiednio dobrane oświetlenie – optymalny efekt można uzyskać, gdy po jednej stronie będzie ciemno a po drugiej jasno.
Jak działa lustro weneckie?
Tradycyjne lustro powstaje poprzez pokrycie tafli szkła warstwą materiału, które odbija światło. Obecnie najczęściej wykorzystuje się glin, który pokrywa się powłoką z farby, dzięki której materiał ten staje się odporny na korozje i nie przepuszcza światła. Lustra z montażem, które oferujemy, powstają ze szkła hartowanego, a więc charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Ponadto, w razie pęknięcia lustra ze szkła bezpiecznego rozbijają się na drobne i nieostre odłamki.
Lustro weneckie powstaje bez użycia farby. Na taflę szkła nakładana jest cienka warstwa metalu, która odbija połowę światła. Lustro z obydwu stron działa tak samo i jest niczym innym niż przyciemnioną szybą, a pożądany efekt uzyskujemy poprzez operowanie oświetleniem.
Zalety i zastosowanie luster weneckich
Tafle szkła z efektem odbicia weneckiego doskonale sprawdzają się przy wysokich temperaturach, ponieważ odbijając promienie słoneczne, nie dopuszczają do nagrzewania się pomieszczeń. Folia wykazuje także właściwości termiczne i dobrze zatrzymuje ciepło. Właśnie dlatego folia wenecka bardzo często stosowana jest na oknach.
Lustra weneckie to designerski dodatek do wnętrz, po który często sięgają architekci oraz podstawowe wyposażenie pokojów przesłuchań w komisariatach. Folią wenecką okleja się także szyby w samochodach, co gwarantuje większą prywatność oraz korzystnie wpływa na wygląd auta.